tel.: +48 48 666 16 00 Kup voucher
Sielanka nad Pilicą , Warka Sielanka nad Pilicą , Warka
Sielanka nad Pilicą , Warka
przyjazd
11 lip ' 20
wyjazd
12 lip ' 20
Obrazek w bannerze

Wine & Friends Tour 2020 Wine & Friends Tour 2020

Obrazek w bannerze

Wine & Friends Tour 2020 Wine & Friends Tour 2020

  1. Strona główna
  2. Sielanka Travel
  3. Wine & Friends Tour 2020

895 Euro/os.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Lubisz cieszyć się życiem, odkrywając piękne miejsca, zawierać nowe znajomości i czerpać z podróży radość i energię? Tym razem Sielanka Travel zaprasza na wspólne delektowanie się urokami życia w sycylijskim wydaniu.

Jeśli chcesz odkryć magię w wybranym regionie Włoch i jesteś otwarty na wspaniałą przygodę – ta propozycja jest dla Ciebie!

Rekomendowane terminy wyjazdów to: październik 2020 oraz maj, wrzesień, październik 2021. Liczebności grupy: do 25 osób. Zapraszamy! 

Edycja 2019: Sycylia - Wine & Friends - zrealizowany program:

Dzień 1 – Katania / Taormina

Wprost z lotniska w Katanii udaliśmy się do centrum tego niezwykłego miasta zbudowanego z lawy wulkanicznej.  Tu czekał na nas pierwszy sycylijski spacer oraz obiad w tradycyjnej Trattorii.

Wizyta w Taormine – mekce artystów, zawieszonej na stromych zboczach gór z zapierającymi dech widokami.

Pod wieczór zakwaterowaliśmy się w Hotelu Crystal Sea, położonym  nad samym morzem z bajeczną panoramą w tle, gdzie zjedlismy powitalną kolację.

Dzień 2  – Etna

Po śniadaniu udalismy się do schroniska „Sapienza”, gdzie przesiedlismy się do kolejki linowej, dotarliśmy na wysokość 2500 m n.pm. Eksplorowaliśmy Etnę samochodami terenowymi „Unimog”.

Wizyta w winnicy.

Sprawdziliśmy, co czyni wyjątkowe wina z winnicy położonej na 650 m n.p.m. Po wizycie w kantynie i degustacji wina, zjedlismy tradycyjny sycylijski lunch.

Kolacja w restauracji hotelowej.

Dzień 3 - Wyspy liparyjskie

To był długi dzień!

Z hotelu wyruszyliśmy wcześnie rano prosto do Portu w Milazzo. Zmieniliśmy środek transportu na statek wycieczkowy. Odwiedziliśmy Lipari, największą z wysp archipelagu, znanej z urokliwych zatoczek i antycznych zabudowań.

Następnym etapem była wyspa Vulcano. Tu zjedliśmy obiad. Popołudniu zażylismy kąpieli siarkowych w kąpielisku błotnym. Siarkowe błota posiadają wysokie właściwości terapeutyczne.

Kolacja w restauracji hotelowej. 

Dzień 4 - Śladami Ojca Chrzestnego

Przejazd do miasteczka Savoca, gdzie nakręcone zostały sceny do filmu „Ojciec Chrzestny”. Wizyta w Klasztorze, w Kościele Św. Mikołaja. Przystanek na włoskie espresso w najsłynniejszym z sycylijskich barów Vitelli.

Obiad zjedlismy w  jednej z typowych sycylijskich, rodzinnych restauracji w Savoca.

Popołudnie spędzilismy z Baronem Platinia w jego posiadłości Castello degli Schiavi. Mieliśmy możliwość zobaczyć,  jak żyje sycylijska arystokracja.

Pożegnalną kolację połączoną z degustacją win zjedliśmymy w winnicy Nicosia.

Dzień 5 - Powrót do Polski

Transfer na lotnisko w Katanii.

Wylot do Warszawy.

 

 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij